Roxette

Roxette
25
/ May
Çarşamba
2011

Roxette

Mekan
KüçükÇiftlik Park

Listen To Your Heart, It Must Have Been Love, Joyride
Hayranlarının yıllardır dört gözle beklediği bir hayal sonunda gerçek oluyor.

Roxette, müzik kariyerine verdiği uzun ara sonrasında yeniden biraraya gelerek 25 Mayıs gecesi Küçükçiftlik Park’ta ilk kez Türkiye’deki müzikseverlerle buluşuyor.

80’li yılların sonunda İsveç’te müthiş bir çıkışla müzik hayatlarına başlayan Marie Fredrıksson ve Per Gessle‘nin oyunları pop müziğiydi ve görevleri dünyayı fethetmekti.

Müzik listelerini alt üst eden 33 single ve 75 milyonluk rekor albüm satışıyla, “dünyayı fethetme” görevlerini başarıyla tamamladıklarını söylemek herhalde yanlış olmaz.

Tek bir şey dışında… Görevleri hala sona ermedi!

Marie Fredriksson’ın 2002’de geçirdiği beyin tümörü operasyonu sonrasında iyileşme sürecini tamamlamasıyla Roxette2011’de yepyeni bir albüm ve dünya turnesiyle hayranlarıyla yeniden buluşuyor. 25 Mayıs gecesi Küçükçiftlik Park’ta yıllardır dört gözle beklenen bu müthiş buluşmayı kaçırmayın

Roxette, pop müzik dünyasına 1989 yılında “The Look” ile girdi ve 1990’da tüm dünyada bir efsane haline gelen klasik baladları “It Must Have Been Love”, 1991’de multi platinyum ödüllü “Joyride” albümü sonrasında ilk dünya turnelerini yaptılar. Bu dönemi takip eden 10 yıl boyunca neredeyse tüm dünyada Roxette listelerin en üst sıralarında yer almaya devam etti.

2005’te piyasaya sürdükleri “Listen To Your Heart” ve “Fading Like a Flower”ın yeni cover versiyonları dans müzik listelerinin en üst sıralarında yeniden yerini aldı.
Roxette ve parçaları, hayranlarının gözünde halen aynıydı.

2009’da Roxette, yeniden biraraya geleceğini duyurduğunda tüm dünyadaki milyonlarca hayranın rüyaları da gerçek oldu. 42 konseri kapsayan ve 600.000’i aşkın Avrupalı hayranın katıldığı turne büyük bir başarı gösterdi ve ikili yeni albümleri üzerinde çalışmaya başladı. Roxette, 2011 dünya turnesine eklenen yeni tarihleri açıklamaya devam ederken bir yandan da stüdyoda son albümün kayıtlarını tamamlıyor.

Roxette Öncesi Sahne Aydilge ile Isınacak!

Takıntı şarkısı ile takıntı yapan Aydilge, geçtiğimiz ay raflarda yerini alan Kilit albümüyle de sahnedeki kilitleri eritmeye devam ediyor. Türkiye’deki birbirinden başarılı müzisyen arasından seçilip, Roxette’in önünde sahne almak üzere hazırlanan Aydilge, kendine has vokal tekniği ve İstanbul’a İstanbul’a özgü rock sound’u ile çok özel bir sahne şovu sunacak. 25 Mayıs gecesi Roxette’ten önce sahnedeki ilk ateşi yakacak! Küçükçiftlik Park, Aydilge ile ısınacak.