Cesaria Evora

Cesaria Evora
31
/ Tem
Cuma
2009

Cesaria Evora

Mekan
True Blue

Müzik dünyasının çıplak ayaklı efsane vokali, heybeti, duygusal şarkıları, görkemi, ışığı ve tüm renkleriyle 31 Temmuz’da karşınızda..

1988 yılında De Silva isimli genç bir Fransız’ın teklifiyle Paris’e gidip “La Diva aux Pieds Nus” (Yalınayaklı Diva) isimli albümü kaydettiğinden beri tüm dünyada efsane haline gelen Cesaria Evora, 1995 yılında ilk kez Grammy adaylığına gösterildiğinden beri en çok satan isimlerden biri olmaya devam ederken Grammy dahil olmak üzere ödüllere doymayan diva daha Türk dinleyicileriyle buluşuyor!

60 yaşında bir dünya starı haline gelen Cesaria Evora yıllara meydan okuyor.. SON ALBÜMÜ ROGAMAR HAKKINDA Jose da Silva’nın prodüktörlüğünde Fransa’da kaydedilen albüm ismini, Rogar (dua etmek anlamında) ve Mar (deniz) kelimelerinin birleşmesinden alıyor.

Albümün en önemli konuk müzisyenlerinden biri ise, Senegal folk müziğinin önemli yorumcularından « Ismaël Lô”.

Popüler bir müzik yapmıyor olmasına rağmen, insanların kalbinin derinliklerine ulaşan dokunaklı müziğiyle bugüne dek 5 milyonun üzerinde albüm satmayı başaran 65 yaşındaki dev sanatçının albümü tüm dünyada büyük ilgi görüyor…

Biletler Biletix’te satışta…